• banner1
 • banner2
 • banner3
 • 2
 • 3
 • 1
 • 4
Вести
 • Германија: IPM Есен 2019

  For many years we have been participating in IPM ESSEN as a greenhouse materials supplier from China, the most important trade fair for Fenglong every year, and this year the stand No. is 4C15 in Hall 4. IPM ESSEN provides a comprehensive overview of current trends and future market developments....
 • САД и Канада: Посета извештај во Oct.2018

  Пекинг Fenglong е познат како најголем ефект на стаклена градина материјали снабдувач во Кина, ние не се само доставување на материјали за нашите клиенти, ние сме повеќе загрижени за повратни информации и коментари од различни корисници. Секоја година имаме во план да ја посетите на нашите клиенти во лице, да имаат лице да ...
 • Индија: агро Техника Бангалор 2018

  Agri Tech is the india’s largest Exhibition on Agriculture, Farm Machinery, Poultry, Livestock Equipment& Agri Processing Technologies, Greenhouse Materials and Equipments. All of local famous greenhouse builders and equipment suppliers take part in this show, Beijing Fenglong has the long...
 • Кина: 20 Hortiflorexpo IPM Пекинг

  Бр.1 хортикултурно трговија Експо во Кина водечка платформа за цвеќарството и хортикултура во Азија! Hortiflorexpo е најголемиот и авторитетни меѓународни шоу во индустријата на цвеќарството, хортикултурата и градинарството во Кина. Тоа е голем настан што се одржува секоја година во Bei ...
 • Египет: Sisi- оранжерии технологија, за да го ...

  Претседател Абдел Фатах ел Сиси во четвртокот истакна дека користењето на оранжерии и современи техники на одгледување придонесе за зголемување на земјоделското производство и рационализација на потрошувачката на вода, рече портпаролот на претседателот Басам Ради. Целта на проектот е развој на економијата преку зголемување на ...
за

Пекинг Fenglong стакленички технологија копродукции, Ltd е основана во 1999 година во Пекинг и е високо-технолошки, глобалната водечките стакленички компанија специјализирана за производство, продажба, дизајн, истражување и развој на електронските и Меча-nical производи за заштита земјоделството, вклучително и материјали и опрема за изградба на стаклена градина и модерен домување добиток.

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.
WhatsApp Онлајн Chat!
WhatsApp Онлајн Chat!