за нас

Пекинг Fenglong стакленички технологија копродукции, Ltd е основана во 1999 година во Пекинг и е високо-технолошки, глобалната водечките стакленички компанија специјализирана за производство, продажба, проектирање, истражување и развој на електромеханички производи за заштитени земјоделството, вклучувајќи материјали и опрема за емисии на стакленички изградба и модерна домување добиток.

云南 展会 公司 图 _ 副本

Пекинг Fenglong има две подружници, Пекинг Тото Kogyo хортикултурно копродукции, Ltd (заедничко вложување со една јапонска компанија) и Пекинг Fenglong стакленички технологија копродукции, ООД
Our factory is located in the Tongzhou District of Beijing and occupies more than 40,000 square meters. We employ more than 240 people across our three R&D centers, three national offices and four distribution centers.

F331D94E-46FE-46de-92C0-56B0A1A2D26E_ 副本

Сега компанијата има развиено стотици производи, која вклучува VINIPET® шаване жица, притвор ® шаване жица канал, KINGZO® филм reeler која е исто така познат како навивам единица, TOYATANI® стакленички полиетилен филм, KINGZO® опрема мотор, 3GG® моторни менувачи , FLC® промет вентилатор, систем за вентилација, затемнување систем, како и разни видови на решетката и pinions, алуминиумски канал и extrusions, стаклена градина интелигентен систем за контрола на мулти-век, итн 

1 (4)

Овие меѓународно напредни производи се служи на клиенти во 64 земји низ целиот свет.

丁经理

Со модернизирани фабрика опфаќа 40.000 квадратни метри, Пекинг Fenglong исто така има R & D гранка, која поднесе 10-те припадници на патенти на годишно ниво. Компанијата има во место многу строга контрола на квалитетот, заверени од страна на ISO9001 квалитетен менаџмент систем, ISO14001 еколошки менаџмент систем, и OHSAS18001 управување со здравје и безбедност.

7F1F727C-2B9E-4ef9-92EE-9ABF6FC7EFF7

Пекинг Fenglong и Тото Kogyo копродукции, Ltd од Јапонија воспоставено заедничко вложување Пекинг Тото Kogyo хортикултурно копродукции, Ltd пред 20 години. Со тоа, Пекинг Fenglong воведе напредни јапонски производство на технологии и концепти за управување, и ги промовираше извозот Пекинг Fenglong ОК на рачен и електричен филм reelers, мрдаат жиците и систем за контрола на стаклена градина во Јапонија во текот на годината. Одлични перформанси дополнително ажурирани концепт на управување Fenglong ОК, подобрување на развој на производот, управување со квалитетот и по продажбата на услуги.

1 (1)

Ригорозни управување и квалитет се основни вредности на Fenglong, која има многу висок стандард за систем за квалитет инспекција и следење.

vlcsnap-2018-08-16-10h02m41s767

Ние може да обезбеди подобри производи и услуги за големи домашни и странски инженеринг компании и лозарите.

微 信 图片 _20180913135251_ 副本 _ 副本

 


WhatsApp Онлајн Chat!
WhatsApp Онлајн Chat!