Алуминиум шаване жица за заклучување У канал, стаклена градина Пролет заклучување профил - Кина Пекинг Fenglong стакленички

Алуминиум шаване жица за заклучување У канал, стаклена градина Пролет заклучување профил

Краток опис:

LOCKUP® Алуминиум Заклучување на канал за шаване жица, добри перформанси на отпорност на корозија. Направени од 'рѓа и одржување слободни легура на алуминиум, ова може да се одржи и на поли филм и засенчување крпа во место. Работат совршено со VINIPET® шаване жица.

 

 


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Пристаниште: Xingang, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / A, D / P,
 • детали за производот

  спецификација

  Како да се користи

  апликација

  Што е алуминиум шаване Жица канал?

  Направени од 'рѓа и одржување слободни легура на алуминиум, со мала тежина, со мала густина, добар изглед.

  Шаване Жица и Wirelock Каналот е брз, лесен, удобен и безбеден начин да се инсталира на вашиот полиетиленски филм на вашиот стакленички структура, шаване жица канал Lockup® е лесно да се инсталира на стакленички рамка за онолку долго колку што пред-дупчат дупки или се користи само прислушување завртки. Откако е инсталиран на каналот и ќе завеса на полиетиленски филм врз вашиот стаклена градина, вие само треба да се водат на поли филм и "шаване" на жица нагоре и надолу за да ја заклучите стакленички пластика во U или тип C канал. Ако треба да повторно да се водат на полиетиленски филм за која било причина, тоа е исто така супер лесно да се отстрани. За да го отстраните мрдаат жиците само "шаване" пролетта жица нагоре и надолу на спротивниот начин што ќе ги инсталира.

  未 标题 -2

  Принцип на ветрот-отпор:

  152DDF82-8D88-4cc1-8524-2A1FD5EBE3DD_ 副本

            Цртеж принцип ветер отпор на

  Кога ветрот дела на филмот, силата се пренесува на жица шаване, според теоријата на сила, ако α <β, на каналот ќе се заклучи
  на шаване жица и шаване жица ќе се движи надолу; ако α> β, жица шаване ќе се движи upwards.When LOCKUP® шаване жица канал ветер спротивстави се користи со шаване жица, како α <β, повеќе ветер товарење, толку повеќе сила да се оди надолу. Тоа е тешко да се урива. Напротив, за заедничка и У облик шаване жица канал, α> β, па повеќе ветер товарење, толку повеќе сила да одат нагоре. Тоа е тешко да се урива.

  未 标题 -2

  Карактеристики на производот :
  Содржина: шаване Жица Канал
  Материјал: Алуминиум
  должина на кабел по компјутери: 3m / 4m / 6 милиони
  Место на потекло: Пекинг на Кина
  Бренд име: притвор
  Боја: Сребрена
  MOQ: 5,000pcs или барање на клиентите
  на плаќање: T / T

  未 标题 -2

  Продажба на Точка :

  1, создава професионална, готовиот изглед.
  2, го држи материјал од поли или засенчување нето повеќе од 20 мил.
  3, со висок квалитет, 'рѓа и одржување слободни
  4, се применува за сите видови на филмот на стакленички
  5, достапни за различни должини (3м, 4 милиони или 6 милиони)
  6 месеци да се сите дрвени или челични конструкции

  未 标题 -2

  Пакување и  Delivery:

  Пакување Детална:

  Стандардна извезуваат Пакување: 30pcs / пакет
  тежината и волуменот за една стандардна Пакување:
  на пример, KCL-UY-4000, L = 4000, L = 4000mm, 17.60kg / пакет, Том е 4000mm * 100mm * 70

  Испорака Детали:

  Како вашиот квантитетот и барање
  LCL (помалку од контејнер оптоварување) или FCL (полн контејнер оптоварување)

  Доволно акции, Фабрика Директен Продажба

  shutterstock_47077192_ 副本 _ _ 副本 副本

   

  shutterstock_195720305_ 副本

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Еден вид на KCl-U:

  图2

  модел спецификација материјал Широчина (мм) Висина (mm) Дебелина (mm) Должина / pcsMeter
  KCL-UY (оксидира) нормално алуминиум 30 11 0.80 3m / 4m / 6 милиони
  KCL-U (Non-оксидира) нормално алуминиум 30 11 0.80 3m / 4m / 6 милиони

  Б Тип на KFA-4:

  图 3

  модел спецификација материјал Широчина (мм) Висина (mm) Дебелина (mm) Должина / pcsMeter
  KFA-4y (оксидира) нормално алуминиум 31,5 14,8 1.40 3m / 4m / 6 милиони
  KFA-4 (Non-оксидира) нормално алуминиум 31,5 14,8 1.40 3m / 4m / 6 милиони

  29af19492_副本

  Ова Lockup® Алуминиум стакленички У канал е широко се користи за да се зацврсти поли филм и / или сенка крпа на вашиот стаклена градина.

  A8DC8E2B-7034-4147-812E-5686563D1E3A_副本

   

  WhatsApp Онлајн Chat!
  WhatsApp Онлајн Chat!