Artifact of Forced Air Circulation, Roof Vent Electric Fan Temperature Humidity Control, Kool Max Electric Easy Wind, ST-PQD/DD-400, 220V/50Hz - China Beijing Fenglong Greenhouse

Artifact of Forced Air Circulation, Roof Vent Electric Fan Temperature Humidity Control, Kool Max Electric Easy Wind, ST-PQD/DD-400, 220V/50Hz

Përshkrim i shkurtër:

Artifact of Forced Air Circulation on the ceiling, Faster Cooling, Patent Product, Excellent dehumidification and forced ventilation performance, Rain leak-proof design, Anti-aging, Durable using life, Convenient installation, Firm and reliable, Low energy consumption, 3 years quality warranty

 

 


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Seaport: Xingang, China
 • Termat pagesës: T / T, L / C, D / A, D / P,
 • Detail Product

  Specifikim

  Si të përdorni

  Aplikacion

  Çfarë është Kool Max Easy Wind? 

  The Kool Max® Easy Wind is a roof mounted extraction vent fan, specifically designed for Greenhouses with Plastic cover. It is an easy way and efficient way for growers to obtain effective temperature & humidity control, reduce the disease of the plant, keep greenhouse fresher. Made from durable materials with 3 years warranty.
  未 标题 -2
  Patent Product

  Specially invented and developed by FLC to solve the problem of ventilation, moisture removal and temperature reduction at the top of the greenhouse.

  Electric Easy Wind_副本 未 标题 -2
  Exported To 18 Countries:

  Fenglong Kool Max® Easy Wind has been serving customers in 18 countries since 2012.

  All Over the world Sales_副本 未 标题 -2Great Effect on Ventilation, Dehumidification, and Cooling

  Ajri i lagësht dhe e nxehtë zakonisht është në çatinë e serrës. Është e vështirë për të marrë ato jashtë serrës me mënyrën aktuale ndenja, kështu që ajo mund të shkaktojë rritjen e baktereve dhe mikrobeve, dhe të sjellë sëmundjen në fabrikë. Fan Easy erës mund të zgjidhur këtë problem të mirë.
  1) Tifoz është i instaluar në çatinë e serrës. Me modelin elektrik, ajo mund të marrë ajrin e nxehtë jashtë serrë dhe për të zvogëluar temperaturën brenda.

  Electric Easy Wind Application_副本

  2.) It may take the steam out of and reduce the humidity in the greenhouse. The air flow for the electric model is 4600m3/h, so it can reduce the humidity fast. The average humidity can lower about 15%.
  3) Ajo mund të nxisin rrjedhjen e ajrit brenda dhe shkëmbimin gazit të komunitetit të bimëve, për të balancuar faktorët e mjedisit, dhe për të zvogëluar sëmundjen e bimëve.
  4) Furnizimi CO2 në serë, të mbajtur përqendrimin e nevojshëm CO2, është në dobi të rritjes së bimëve.

  KOOL MAX Electric Easy Wind 未 标题 -2
  Rainproof Patent Design, Good Sealing Performance

  Materiali i tifoz është e ngjashme me filmin, kështu që nuk ka reaksion kimik në zonën e prekur në mes tifoz dhe filmit. Për shkak të zgjerimit termik të njëjtë, tifoz nuk do të del në shesh shiun. (kur tifoz është i instaluar në PC dhe serë serrë, ajo mund të jetë e mbyllur me zam xhami). Kur hapjen e tifoz, kapak do të hapet nga era për të mbajtur ventilim, kur tifoz është e mbyllur, kapak do të bjerë automatikisht për shkak të gravitetit (mund të përdoret brenda 45 shkallë kënd horizontal). Kapak është i mbuluar fort me fuçi, pasi tifoz është e mbyllur. Kjo mund të parandaluar humbjen e nxehtësisë, të parandaluar ajrit, shi, dëborë dhe të jashtme për të hyrë në serë dhe garantojnë vulosjen dhe sigurinë.

  Easy Wind Circulation Fan_副本 未 标题 -2
  Anti-plakje, të qëndrueshme

  Materiali është material i pastër PE, duke shtuar agjent anti-plakje, për të përmirësuar efektin e anti-plakjes.

  KOOL MAX Electric Easy Wind 3 未 标题 -2
  Easy to Install, Reliable

  Tifoz përdor dritë pjesë plastike, struktura kompakte, pak volum, dhe pesha të lehta. Një popull mund të instaloni tifoz me pak mjete, ajo kursen kohë dhe punë. Gjatë instalimit, vetëm shtrëngoj veshin mbështetës në mbështetje tub, atëherë të rregulluar pirg në vesh të tub. Është e lehtë dhe të sigurt.

  排气多案例 (2)_副本

  未 标题 -2
  Wide Application

  Ajo mund të përdoret për ventilim e tunelit, multi span serë, serë diellore, serrë, Restorant ekologjik, dhe të pulave.

  KOOL MAX Electric Easy Wind 1 未 标题 -2
  Internal and External Package

  Easy Wind Package 未 标题 -2
  CE Certificate

  CE-Certificate_副本_副本 未 标题 -2
  3 vjet garanci
  Quality-siguroi, nga blerjen datë, brenda periudhës së garancisë, FLC do të bëjë të plotë të kompensuar apo zëvendësuar të gjithë ata për produktet problematike.
  未 标题 -2
  Paketim dhe ofrimit
  光影 魔术 手 拼图 _ 副本
  未 标题 -2
  Product Presentation  未 标题 -2

   

   

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • 216E5A0F-E70C-4e0d-A90A-1B13120EA24F

   

   

  打印

   

  排气 多 _ 副本 Aplikim

   

  WhatsApp Online Chat!
  WhatsApp Online Chat!